Kategoria: Firmy małe

Pierwsze miejsce w Rankingu Najbardziej Innowacyjnych Małych Firm w Polsce zajęło zielonogórskie przedsiębiorstwo Pro Zdrowie. To firma utworzona przez małżeństwo w średnim wieku, które postanowiło promować zdrowy tryb życia wśród własnej grupy wiekowej oraz wśród osób starszych. Innowacyjne pomysły założycieli sprawiły, że szybko przyznano im dotację na rozwój działalności, a stworzona oferta już po kilku miesiącach zyskała w regionie ogromną popularność.

Kolejne miejsce należy do firmy Przyjaciele Psów, założonego przez dwóję młodych ludzi z Warszawy. Działalność przedsiębiorstwa polega na opiece nad czworonogami, których właściciele spędzają wiele godzin w pracy. Przyjaciele Psów wyprowadzają zwierzęta na spacer, karmią, dbają o ich higienę, a w razie potrzeby zabierają na wizyty weterynaryjne. W sprawowaniu właściwiej opieki pomaga im szeroka wiedza i doświadczenie w pracy ze zwierzętami. W Warszawie nie brakuje ludzi, którzy są bardzo zapracowani, dlatego oferta tego przedsiębiorstwa szybko zdobyła ogromną popularność.

Na trzecim miejscu znalazło się gospodarstwo agroturystyczne Dawny Sandomierz. Jak sama nazwa wskazuje, przedsiębiorstwo znajduje się w Sandomierzu, czyli jednym z najstarszych miast Polski. Wysokie miejsce w rankingu to zasługa kreatywnych pomysłów właścicieli gospodarstwa. To idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby przekonać się, jak żyło się w średniowiecznym Sandomierzu. Pomagają w tym między innymi wierne odwzorowanie dawnego budownictwa i strojów oraz odpowiednie potrawy.